Zapraszamy na nasz profil w mediach społecznościowych

-bądź z nami na bieżąco!

Architektura krajobrazu wrocław
08 listopada 2019

'Garden staging'

To ogrodowa wersja usługi Home Staging'u. A czym jest Home Staging? Dlaczego używamy anglojęzycznych terminów? Jeśli właśnie sprzedajesz lub chcesz wynająć nieruchomość warto doczytać ten krótki post

i pozostać z nami w kontakcie.

 

"Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie!"
-Andrzej Sapkowski

 

Home staging to usługa polegająca na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu poprzez zastosowanie odpowiednich zmian w aranżacji przestrzeni podnosząc jej walory estetyczne i użytkowe, w odbiorze atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy. Praktyka ta stosowana jest powszechnie na zachodzie (stąd przyjęty termin z angielskiego). To nie tylko szansa na znacznie szybszy proces sprzedaży, ale także podniesienie wartości danej nieruchomości. W Polsce usługa home stagingu zaczyna być doceniana.

Zadbany ogród, patio bądź taras to przestrzeń dopełniająca wygląd domu lub powiększająca optycznie mieszkanie. Może być jego wizytówką bądź skutecznie zniechęcić potencjalnego klienta już na starcie. Obecnie panująca moda na projektowanie ogrodów, miejskie dżungle,'lasy w słojach' potwierdza wagę zielonego zakątka czy choćby namiastki natury dla większości z nas.

Jednym z podstawowych założeń usługi home/garden stagingu jest niskokosztowe działanie, dające maksymalnie wymierne rezultaty.

Liczy się tzw.'efekt WOW'.

 

Jeśli przygotowujesz nieruchomość na sprzedaż lub od dłuższego czasu masz problem ze sprzedażą bądź wynajmem domu

z ogrodem/mieszkania z tarasem mimo wielu odwiedzin klientów- skontaktuj się z nami. Umów się na konsultację lub zleć nam przeprowadzenie metamorfozy zielonej strefy od A do Z. Często kilka sprawdzonych i stosunkowo niedrogich trików projektowych może zaowocować zupełnie innym odbiorem przestrzeni, do której sprzedawca stracił już dystans.

 

Przykładowe metamorfozy "przed i po" (źródło pinterest.com)

 

 

Nasze przykładowe zlecenie

 

Uporządkowanie przestrzeni przed domem w zabudowie bliźniaczej

(dom przeznaczony pod wynajem).

Przygotowanie prostej koncepcji z wizualizacją (foto-kolaż)

wg. ustalonego budżetu.

Nasze główne zalecenia:

-rezygnacja z trawnika, wielokrotnie i bezskutecznie zakładanego przez właściciela (utrudnione warunki pod koronami drzew, brak czasu na pielęgnację)

-optyczne poszerzenie stosunkowo wąskiej przestrzeni przez wstawienie kilku podłużnych płyt betonowych

-ustawienie białej ławki jako funkcjonalnej dekoracji przedogródka (nawiązanie do angielskiej stylizacji)

-uzupełnienie rabat kwitnącymi krzewami i bylinami

-cięcia sanitarne drzew

 

Stan wyjściowy

Propozycja rearanżacji. Klientce zależało na białych akcentach kolorystycznych, rozświetlających przestrzeń i utrzymaniu stylu nawiązującego do wystroju wnętrz mieszkania.