Zapraszamy na nasz profil w mediach społecznościowych
-bądź z nami na bieżąco!
Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave.
To przedstawienie idei projektowej dla wybranej przestrzeni. Motywy przewodnie, styl i charakter zagospodarowania uwzględniające wytyczyne projektowe tj. potrzeby i preferencje użytkownika, istniejące uwarunkowania, inwentaryzację istniejącej szaty roślinnej, istotne dokumentacje, budżet.
Koncepcję przedstawiamy w formie plansz graficznych.
Na przykładzie koncepcji zagospodarowania ogrodu prywatnego:
rzut w skali przedstawiający zalecany podział funkcjonalno -przestrzenny działki z opisem, zarysem nawierzchni tj. trawniki, rabaty roślinne, rodzaje nawierzchni utwardzonych
uwzględnienie elementów architektury ogrodowej tj. altany, wiaty, pergole...
wstępny dobór gatunkowy i propozycja nasadzeń z podziałem na grupy- drzewa, krzewy i byliny
wizualizacje przedstawiające najbardziej charakterystyczne 'wnętrza' ogrodu
Na przykładzie koncepcji zagospodarowania tarasu lub balkonu:
rzut w skali przedstawiający rozmieszczenie mebli i donic z opisem
wstępny dobór gatunkowy i propozycja nasadzeń z podziałem na grupy- drzewa, krzewy i byliny
wizualizacje
Ponadto każda koncepcja zawiera część opisową i dodatkowe plansze prezentujące zamysł projektowy i inspiracje. Kompletne opracowanie przekazujemy inwestorowi w formie elektronicznej (pliki pdf/jpg) oraz tradycyjnej- papierowej.
W zakresie podstawowym przygotowujemy jedną wersję koncepcji zagospodarowania danej przestrzeni. Na spotkaniu omawiamy i analizujemy wspólnie z inwestorem proponowane rozwiązania. To jest także dobry moment na wprowadzenie wszelkich zmian koncepcyjnych. Po akceptacji ostatecznej wersji przechodzimy do dalszych kroków.
Jedna z wizualizacji altany rekreacyjnej zaprezentowana podczas konsultacji koncepcji aranżacji ogrodu prywatnego. Poniżej przykładowa plansza graficzna z rzutem podstawowym (etap koncepcji),
arch. kraj. Paula Kopczyk.
Treść projektu na tym etapie nie przedstawia szczegółowych informacji i rozwiązań tj. zestawienie gatunkowe roślin czy spis ilościowy i jakościowy materiałów potrzebnych do realizacji. Nie jesteśmy też w stanie przygotować na tym etapie kosztorysu. Jeśli klient potrzebuje jedynie inspiracji lub pomysłu, a resztę szczegółów jest w stanie opracować czy przeliczyć samodzielnie wówczas nie ma problemu aby naszą współpracę zakończyć na tym koncepcji. Zwykle jednak klient decyduje się na kontynuację współpracy.
Uwagi:
Opisy przedstawiają podstawowy zakres przykładowych koncepcji projektowych.
W przypadku opracowań związanych z rewaloryzacją/rewitalizacją większych obszarów zieleni tj. zabytkowe parki, kompleksy, parki miejskie i zieleńce -koncepcja zagospodarowania poparta jest wnikliwą analizą np. kwerendą historyczną, konsultacją z konserwatorem lub innymi instytucjami, inwentaryzacją drzewostanu, analizą funkcjonalną przestrzeni, analizą panoram krajobrazowych, konsultacjami społecznymi itd.
Każde zlecenie podlega indywidualnej wycenie, a przedstawiony na naszej witrynie cennik ma stanowić orientacyjną bazę.
Czym jest projekt wykonawczy w naszej pracowni?
Na podstawie zaakceptowanej koncepcji przygotowujemy szczegółową dokumentację projektową, na podstawie której ekipa wykonawcza przygotuje kosztorys i podejmie się realizacji.
Opracowanie składa się z części opisowej i graficznej.
Część opisowa porusza zagadnienia tj. (przykładowe) :
Część graficzna składa się z plansz graficznych przedstawionych w skali zapewniającej czytelność, tj.:
ukształtowanie terenu
Uwagi:
w.w. opis przedstawia poglądowy zakres, który może być rozszerzony lub pomniejszony o wybrane zagadnienia zależnie od potrzeb
Każde zlecenie podlega indywidualnej wycenie, a przedstawiony na naszej witrynie cennik ma stanowić orientacyjną bazę.