Zapraszamy na nasz profil w mediach społecznościowych

-bądź z nami na bieżąco!

Architektura krajobrazu wrocław
koncepcja i projekt
11 listopada 2019

Kiedy zamówić projekt ogrodu? Sezon 2024

 

"Mam jeszcze dużo czasu. Jest zima, nie będę myślała teraz o kwiatkach."

Ani się obejrzysz, kiedy u sąsiada zakwitną w trawniku krokusy, na jego tarasie pojawią się wrzośce, a sąsiadka będzie przygotowywała majówkowego grilla z przyjaciółmi za pięknym, wysokim żywopłotem, w otoczeniu kwitnących różaneczników.

My odliczamy dni do wiosny i wykonania zaplanowanych realizacji. Terminy jesienne już zajęte w pełni.

Jesień i wiosna to najlepsze terminy realizacji prac ogrodniczych i wykonania nowych nasadzeń.

Zachęcamy do zaplanowania rewolucyjnych zmian w ogrodzie już teraz, aby odpowiednio się przygotować i w spokoju stworzyć przemyślaną aranżację pięknego otoczenia, które będzie Twoim miejscem relaksu aż do kolejnej jesieni. Wykorzystajmy na to zimowy okres.

Tulipany czy krokusy prawdopodobnie nie zakwitną u Ciebie jeszcze tej wiosny, jednak letni odpoczynek pośród kwitnących rabat bylinowych uzupełnionych kępami malowniczych traw czy bieganie po "zielonym dywanie", wieczorne "garden party" w zacisznym zakątku jest jak najbardziej możliwe do wykonania.

Deser z borówek, truskawek lub rozmarynowy napar z własnego ogródka/ tarasu już najbliższego lata?

- Nie ma problemu.

Obecnie portale internetowe pełne ogrodniczych porad i wskazówek podpowiadają jak zaaranżować ogród na tysiące sposobów.

Jeśli dysponujesz wolnym czasem, jesteś kreatywny, kochasz rośliny, lubisz się uczyć, nie obawiasz się pracy fizycznej, a cierpliwość to Twoje drugie imię wówczas istnieją spore szanse, że przeprowadzisz ogrodowe rewolucje samodzielnie. 

Stworzenie pięknego ogrodu, którego funkcjonalność i żywotność przewidziano na długie lata wymaga jednak zaangażowania doświadczonego projektanta i wykonawcy. Piękny ogród to inwestycja. Każda przestrzeń jest wyjątkowa i często wymaga indywidualnego przygotowania technicznego lub odmiennej kompozycji roślinnej oraz doboru materiałowego spójnego z danym otoczeniem.

Przez podjęcie współpracy z profesjonalną firmą jesteśmy w stanie przewidzieć pewne zagrożenia, zniwelować koszty tzw. metod prób i błędów, zyskać na czasie oczekując na upragnione efekty i stworzyć wymarzoną oazę na wyciągnięcie ręki, nawet kiedy warunki są utrudnione, nie mamy kompletnie pomysłu na swój ogród, a nasz budżet ma określony limit.

Zachęcamy do kontaktu już teraz aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z możliwością aranżacji Twojej przestrzeni.

 

/PaKKA